Wszystkie notki

Poznaj niewiarygodne tajemnice lasu - zielonej duszy Ziemi. Drzewa cicho snują swoje magiczne opowieści, a pod sklepieniem z szumiących liści rozgrywa się niezwykły spektakl żywiołów. O tak, drzewa to wrażliwe istoty, które mają swoje sekrety! To wirtuozi przyrody, a w ich pięknych symfoniach brzmią całe gamy uczuć od największych dramatów po fascynujące historie miłosne. Już dziś odkryj pełen cudów i zagadek świat, w którym niepodzielną władzę sprawuje Matka Natura i jej ukochane dzieci.

Audrey

Skłamałeś? Nie szkodzi, wiedz, że wszyscy kłamią. Jedni więcej inni mniej, ale wszyscy. A że marna to pociecha? No marna, ale tak już jest. To może kłamstwo jest zaraźliwe i nic poradzić na to się nie da? Ależ oczywiście, właśnie tak jest i już możesz poczuć się lepiej. Jesteś kreatywny? Fajnie, ale masz większą skłonność do kłamstwa. Chcesz wiedzieć jakie są mechanizmy, że kłamiemy wszyscy, a największymi kłamcami są ci, co kłamią, że nie kłamią? Przeczytaj, ale i tak kłamać nie przestaniesz.

liis

Jest rok 1844. Odkrycie energii próżni (zwanej etherem)zmieniło losy świata. Etherowe bramy połączyły Europę z równoległymi światami.Jak w tej sytuacji odnajdzie się Polska? Czy Polacy będą potrafili zrzucić jarzmo niewoli i odzyskać niepodległość? "Czterdzieści i cztery" to wspaniała opowieść, którą bardzo szybko się czyta. Idealna lektura, aby się zrelaksować.

mex13

Drzewiej powiadano, że szumią wierzby. Współcześnie poszliśmy o krok dalej. Usłyszeliśmy, że ich szum nie jest przypadkowy, chaotyczny i bezcelowy. Usłyszeliśmy bicie ich serc, głębokie oddechy i historie, które wzruszają do łez nawet głazy. Tak bardzo ludzki jest ich świat - pełen uczuć, zawiłych relacji i pamięci, która pozwala im pielęgnować wspomnienia. Nie bądźmy drewniakami i przyjmijmy zaproszenie do podglądania sekretnego życia drzew.

Szpieg

Twardo stąpała po ziemi, by jednak swoje serce oddać górom. Umiłowała sobie najwyższe szczyty, tak samo jak wolność. Niepokorna, tajemnicza, pełna pasji... Dlaczego wciąż tak mało wiemy o najsłynniejszej polskiej himalaistce? Jakie szlaki życiowe przemierzała? Czy pogoń za marzeniami była warta tylu wyrzeczeń? Najwyższy czas na odczarowanie postaci Wandy Rutkiewicz. Z jej blaskami i cieniami. W słońcu i we mgle. Na szczycie i w cienistej dolinie.

Szpieg

Dla przeciętnego, niepoprawnego mieszczucha, takiego jak Ty czy ja, TO najsprytniejsza, literacka LEKCJA o społeczeństwie, jaka w ostatnich latach mogła się nam przytrafić. Wskazuje palcem poza granice Twojego ?city?, które tętni życiem i nieustannie za czymś goni. Jako swoisty, reporterski kolaż, złożony z miejsc, sytuacji, wspomnień, a przede wszystkim ludzkich HISTORII, potrafi umiejętnie (i z prztyczkiem w nos!) wytrącić poza granice baśniowego, wielkomiejskiego komfortu.

Maruda

Wstyd to uczucie znane nam wszystkim, ale czy tak naprawdę rozumiemy, co ono oznacza? Jon Ronson analizuje zjawisko wstydu w szerokim kontekście: od problematyki prawnej przechodzi do prawdziwych historii osób, które zostały publicznie osądzone w internecie lub poza nim, ze szczególnym uwzględnieniem niechlubnej roli mediów społecznościowych. Autor udowadnia, że wstyd ma nawet swoją wartość ekonomiczną i wpływa na nasze życie o wiele bardziej, niż moglibyśmy się spodziewać.

osiempalcow

Biała Podlaska, Konin, a może Tarnów? W swojej nowej książce Filip Springer, utalentowany reportażysta, snuje opowieść o 32 polskich miastach, które w 1975 roku niespodziewanie zyskały status ośrodka wojewódzkiego, by w 24 lata później z hukiem go stracić. To nostalgiczna książka o marzeniach i rozczarowaniach, ale przede wszystkich o ludziach, którzy naprawdę kochają swoje miasta. Nawet te, którym się nie powiodło. No i nie mają kompleksu prowincjuszy...

osiempalcow

Uczucie strachu mrożącego krew w żyłach. Uczucie mrozu przenikającego aż do szpiku kości. Tak w skrócie można opisać przeżycia towarzyszące czytaniu "Księżniczki z lodu". Książka, która wciąga w wir wydarzeń i pokazuje stronę zagadki kryminalnej jak i życie obyczajowe w małej miejscowości. Autorka ukazuje powiązania między mieszkańcami, których czytelnik się nie spodziewa. Faktycznie trudno było oderwać się od kartek książki i powrócić do rzeczywistości.

Ania_._

W Internecie czujemy się anonimowo. A to Internet najbardziej odziera nas intymności. To tu dzielimy się wszystkim: co robimy, co myślimy. Często zapominając o ważnej prawdzie: w Internecie nic nie ginie. Internet nie zapomina. Jest bezwzględny. Najmniejsze przewinienie zamieni w ogólnoświatowy skandal. Internet wyda na nas wyrok. Sprawi, że spalimy się ze wstydu. Internet to MY. Dobrze się zastanów, zanim klikniesz "wyślij". Dzisiaj to Ty zawstydzasz. Jutro mogą zawstydzić Ciebie.

Anya

Ulicami Wrocławia dźwigała brzemię niełatwego dzieciństwa. Potem przez Tatry i Alpy dźwigała plecak pełen niebotycznych marzeń - ku Himalajom, skąd za wszelką cenę chciała dotknąć gwiazd. Mount Everest, Nanga Parbat, K2, Gaszerbrum, wreszcie Kanczendzonga, gdzie duch Himalajów przedwcześnie przytulił ją w śmiertelnym uścisku. Kobieta-legenda, twarda i bezkompromisowa, a jednocześnie słaba, samotna i pełna tajemnic. Dla wielu wciąż żywa, dzień w dzień zatykająca nowe flagi na szczytach Karakorum.

Erni

Już nigdy nie odwrócisz się plecami do drzewa! W lesie jest ciemno i wilgotno, a spokój tylko pozorny, bo wokół trwa pośpieszna krzątanina: są przekazywane wiadomości i dostarczany pokarm, a trwające wojny są widoczne tylko dla wprawnego oka. Dlaczego mrówki hodują mszyce? Po czym poznać, że drzewo jest nieszczęśliwe lub nierozsądne? Sugestywne opowieści o zaskakujących tajemnicach lasu sprawią, że już po kilku kartkach pognasz do najbliższego zagajnika szukać odpowiedzi.

taAgata