Wszystkie notki

Jak poradzić sobie w świecie bez technologii? Jak przeżyć w przerażającym świecie pełnym potworów? Hubert musi bardzo szybko znaleźć odpowiedzi na te pytania. Przekonaj się, czy Ty poradziłbyś sobie w tym mrocznym świecie. Tylko uważaj ta książka wciągnie Cię i nie wypuści.

Berenika_03

"Po prostu opowiadaj"- tak musiało brzmieć polecenie które otrzymał Andri Snær Magnason od Matki Natury w jej islandzkiej fili. Już sam bezpretensjonalny tytuł sprawia, że autorowi udaje się uniknąć uwięzienia na półce pt. globalne ocieplenie. Zaglądając do środka, naturalne połączenie eseju i reportażu sprawia, że niczym ubrani w swetry z islandzkiej wełny lopapeysa, tak popularne na wyspie - czujemy moc i ciepło. Moc natury, wody i czasu.

Zetka

Mikołaj Łoziński funduje nam zachwycającą podróż w czasie do przedwojennego Tarnowa. Z prawdziwym kunsztem odmalowuje nam specyfikę tamtych czasów - potęgujący się antysemityzm i uprzedzenia. Jednocześnie jest to ciepła opowieść o żydowskiej rodzinie, o zwykłej codzienności, małych okruszkach zwykłego dnia. Cudowna saga rodzinna, którą każdy powinien przeczytać.

lily_rose

Osobom, które nie żyły się w czasach PRL będzie trudno zrozumieć, czym on był: kartki, godziny policyjne, PEWEX itd. Ale nie tutaj. Wojtek Drewniak przeprowadza czytelnika od samej genezy PRL aż do jej końca. Z cierpliwością, humorem i polotem (?!) opowiada o czasach minionych, o których tyle słyszałam, a nie rozumiałam. Anegdotki czekają na czytelnika na każdej stronie. Styl Wojtka przypomina rozmowę ze starszym kolegą, który chciałby wytłumaczyć w prosty sposób, czym naprawdę był PRL. Polecam.

alas105

Choć z okładki brzydko patrzy brodacz w typie późnego Lee Marvina, nie bój się i sięgnij po „Zimowlę”, ale uważaj! Dominika Słowik niczym pajęczyca snuje swą pokręconą opowieść, oplatając czytelnika gęstniejącą siecią zabójczo dobrej prozy. Dobrze mi w tym kokonie. Zapraszam. Cukrówka nie może czekać!

djjj

Do słownika literackiego na stałe powinno wejść określenie: "zakończenie Mroza". Chodzi o taki finał powieści, który jest tak nieprawdopodobny, tak zakręcony fabularnie, że czytelnik nawet pod groźbą tortur nie wymyśliłby podobnego. Jeśli chcecie się dowiedzieć o czym mówię - sięgnijcie po "Głosy z zaświatów"!

lily_rose

Klin klinem... Czyli zajrzyj w czasy zagłady: nieliczni, którzy przetrwali ataki i zabójczy wirus grypy, żyją bez prądu, technologii i lekarzy. W polskich lasach czają się strzygi, lesze, mamuny i biesy. W takim świecie budzi się siedemnastolatek - w ciele mężczyzny z doświadczeniem wojskowym i... siedmioletnią dziurą w pamięci. Bez rodziny, domu, znajomych „radzi sobie na swój sposób z końcem świata”. Jest postapokaliptycznie, ale nie dystopijnie. Z nadzieją w kolejnej przyszłości.

Leeloo

Huber ma wyjątkowego pecha - jedzie na wycieczkę szkolną do Paryża i... nagle budzi się w Polsce. To już samo w sobie jest straszne, ale autorka poszła dalej - po obudzeniu chłopak dowiaduje się, że "przespał" trzecią wojnę światową, a na ziemi pojawiły się słowiańskie potwory... Brzmi nieźle? Sięgnijcie po "Strażnika" i dajcie się porwać PRZYGODZIE!

lily_rose

To nie jest tylko kryminał... Remigiusz Mróz podejmuje trudny temat molestowania nieletnich... Porusza dokładnością i znajomością profilu sprawcy... Jak zwykle w tajemniczy sposób wchodzimy w fabułę i boimy się razem z bohaterami... Lubimy głównego śledczego, dlatego że jest zwykłym człowiekiem i spełnia takie same role w życiu jak my... Polecam, bo zastanawia...

anusiulla

Co to za bohater! Robert Małecki tworząc postać komisarza Grossa inspirował się najlepszymi mistrzami kryminałów. Efekt wyszedł doprawdy piorunujący - nieustępliwy polski glina z tajemniczą przeszłością i żoną, która od lat pozostaje w śpiączce - to jeden z najbardziej wyrazistych bohaterów książkowych ostatnich lat! Aż kusi mnie, aby zdradzić więcej... Ale nie będę zabierała Wam przyjemności czytania. Sięgnijcie po "Zadrę" i dajcie się uwieść komisarzowi Grossowi!

lily_rose

Zadra to coś, co pozostaje człowiekowi w pamięci, tkwi w nim i stanowi niegojącą się ranę. Książkowa "Zadra" również nie daje czytelnikowi o sobie zapomnieć. To znakomity thriller, po którym nie będziecie mogli zasnąć. Znalezione w lesie kości stanowią zalewie preludium do mrożącej krew w żyłach historii, którą z ogromną finezją prowadzi Robert Małecki.

lily_rose

Budzisz się i widzisz świat po apokalipsie. Słowiańskie demony są normalnością, a ludzie wychodzą do lasu tylko uzbrojeni. Wartka akcja, świetni bohaterowie i genialny pomysł na książkę! Jeśli jesteś ciekawy, co będzie dalej, sięgnij po „Strażnika”, a się nie rozczarujesz!

odkrywca_ksiazek